Zanim zaczęłam zgłębiać tajniki analizy kolorystycznej w stylizacji, wydawało mi się, że niektóre kolory  po prostu są twarzowe, a niektóre nie. Nic jednak bardziej mylnego.

Zacznijmy od tego, że każdy z nas ma swoje własne „twarzowe” kolory i to, że koleżanka świetnie wygląda w musztardzie lub jaskrawej fuksji wcale nie znaczy, że Ty też będziesz!

Jak nie zrobić sobie krzywdy?

Najlepiej poddać się profesjonalnej analizie kolorystycznej, można także samemu spróbować rozpoznać u siebie pewne charakterystyczne cechy. To jednak temat na osobny post.

Kto zatem może nosić zgaszone kolory?

TEORETYCZNIE wszyscy, zależy jednak w jakiej części garderoby będą się one pojawiać.

Kto może nosić zgaszone kolory blisko twarzy?

  

  • Jeśli twoja uroda jest harmonijna tzn. gdy patrzysz na siebie w lustrze nie dostrzegasz kontrastów.

  • Oczy, włosy, cera, usta tworzą raczej całość, żaden z tych elementów nie wybija się szczególnie ponad inne.

  • Twoje naturalne włosy mogą  mieć szarawy, mysi odcień, miedziano-brązowy, czy też kasztanowy.

  • Oczy niezależnie od kolorów także wpadają w popielate tonacje.

Jeśli charakteryzujesz sie tymi cechami, reprezentujesz typ osób o zgaszonej urodzie i takie właśnie ubrania do Ciebie pasują. Osoby o zgaszonych typach urody często nie mogą się zdecydować czy lepiej im w złocie czy srebrze, sięgają także po różowe złoto. Często zmieniają kolory włosów, szukają dla siebie tego najlepszego. Zgaszone typy kolorystyczne często  próbują rozweselić swój wizerunek, wybierając złe, krzykliwe, intensywne kolory, które niestety zamiast podkreślić, przytłaczają ich urodę. Wbrew pozorom to właśnie te zgaszone, stonowane, miękkie barwy podkręcają naturalne piękno i najkorzystniejsze walory urody!

Pamiętajmy, każda z nas jest piękna, lecz nie każda z nas wie jak to piękno skutecznie podkreślić.

Dodam jeszcze, że do zgaszonych typów kolorystycznych  według podziału na pory roku należą jesień oraz lato. Klasyfikacja na początku może wydać się mocno skomplikowana, a samodzielne określenie typu urody frustrujące, niemalże awykonalne. Jednak polecam się nie zniechęcać, bo efekty dobrego doboru kolorów są widoczne natychmiastowo.

Na obrazku poniżej możesz zobaczyć znane osoby o zgaszonych typach urody.

Jeśli nie posiadasz atrybutów zgaszonych typów urody, takie kolory zostaw sobie na dodatki lub dolne części garderoby. Jeśli jesteś fanką zgaszonych barw, zafunduj sobie np.pudrową torebkę lub spodnie w kolorze zgaszonej zieleni. Natomiast jeśli jesteś kontrastowym typem urody, a zgaszone barwy są ci obojętne, to Twoja szafa bez wyrzutów sumienia może zapomnieć o ich istnieniu!

Poniżej przedstawiamy Wam Anię, w naszym styczniowym lookbook’u w zgaszonej tonacji. Ania jest zdecydowanie kontrastowym typem urody, lecz tym razem to klimat naszej sesji jest zgaszony. Swoją drogą co myślicie o tym pieknym swetrze z VERO MODY i okularach na łańcuszku?

 

Modelka: Anna Kuc
Stylizacja i zdjęcia: Kamila Sierant

XOXO  #mamFanaberie 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.